PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=287740}
7,0 3 239
ocen
7,0 10 1 3239
Renaissance
powrót do forum filmu Renaissance

Film nadzwyczajny! Stworzony niespotykana do tej pory metodą, a zarazem animacja "pełną gębą"! Film bardzo dobry. Przyznam że na początku akcja była mało wciągająca lecz systematycznie się rozkręca. Fabuła zbytnio naciągnięta, a końcówa stworzona w sposób bardzo kiczowaty i odrobine rozczarowuje jak dla mnie. Renaissance jest bardzo mrocznym filmem a całe odczucie potęguje fakt iż to produkcja czarno-biała. Trudno mi jednoznacznie okresłić jaką na jaką notę zasługiwałby ten film. Scenariusz i reżyseria doskonałe, fabuła naciąga lecz ciekawa , z czystym sumieniem można by zrobić z tego film fabularny ale chyba gdyby taki powstał to powiedziałbym ... "ale to już było". Jak dla mnie 8

Adash_2

Czy ten film jest po francusku?
.............

ocenił(a) film na 6
Morgan_Mortimer_Graff

po angielsku :) ale jest dvd z polskim lektorem bądź napisami :)

ocenił(a) film na 8
w00cash1234

Ej no bez jaj ja miałem po francusku:P:P:P:P

Adash_2

Co do tej koncówki- ja bym się nad nią tak nie pastwił. Akcja w wielu momentach "nie daje rady". Koniec trzyma ten poziom. Ale film i tak mi się podobał. Niesamowite, futurystyczne panoramy Paryża. I te przeszklone ulice poniżej "chodników". Miodzio.

P.S.
A co do "niespotykanej do tej pory metody"- animację techniką rotoskopową wykorzystano już wcześniej choćby w "Scanner Darkly" tylko, że tam było kolorowo ;)

ocenił(a) film na 9
Adash_2

Film dobry, ciekawy scenariusz. Animacja trzyma poziom, ale nie jest to jakaś rewolucja czy przełom. Świetna oprawa dźwiękowa. Ogólnie momentami jest dłużuzna, ale warto obejrzeć.
W podobnym stylu robiony ostatnio pojawił się film animowany "Film Noir" - zobaczymy czy też będzie godny poelecenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones