PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=287740}
7,0 3 239
ocen
7,0 10 1 3239
Renaissance
powrót do forum filmu Renaissance

"Renaissance" jest animacją schematyczną, nudną, momentami niepotrzebnie zawiłą, a co najgorsze, dość przewidywalną.
Scenariusz nie jest wysokich lotów. Za dużo tu namnożonych postaci i niepotrzebnych wątków. Twórcom w wielu momentach zabrakło pomysłów na właściwie poprowadzenie akcji. Innowacji też nie ma co szukać. Sam finał jest rozczarowujący, przewidywalny i banalny. Wstyd, bo tak słaby film od strony fabularnej, mógł zostać zrobiony w Hollywood, ale to przecież jest produkcja europejska, która na dodatek w zamyśle twórców miała być niezwykle ambitnym tworem. Nic z tego jednak nie wyszło.
Jakby tego było mało, postacie czasami poruszają się bardzo nienaturalnie, co niestety od razu rzuca się w oczy i mocno razi podczas oglądania.
Jeżeli coś jest naprawdę dobre w tym filmie, to niewątpliwie oprawa graficzna. Czerń i biel oraz klimat filmu noir. Szkoda tylko, że zabrakło pomysłów, a co za tym idzie, ciekawej historii. W sumie, jak dla mnie, 14 mln€ wyrzucone w błoto i 6 lat zmarnowanej pracy.

ocenił(a) film na 5
La_Pier

Podzielam Twoją opinię w 100%. Człowiek siedzi i jedyna myśl jaka się w głowie tłucze to: "kiedy będzie koniec???" A tak fajnie się zapowiadał;/

ocenił(a) film na 10
Eidechse_Konigin

Rzecz gustu.ja jestem zachwycona nic dodać nic ująć.
W hollywood to by Ilona okazała się biedną porwaną geniuszką Klaus psychopatą A Caras supermenem od zawsze zło by poniosło zasłużoną karę i wszyscy by żyli długo i szczęśliwie.
Tymczasem nie ma tu bohaterów idealnie dobrych ani idealnie złych.Nikt nie jest idealny.Nikt nie jest przesiąknięty złem.To jest wspaniałe w tej animacji-kino przyzwyczaiło mnie do rygorystycznego podziału ról dobro/zło.

paulinastarega

Jeśli pan "Każę moim ochroniarzom cię bić, potem podręczę cię zdjęciem twojego dziecka, a potem będę się histerycznie i złowrogo śmiał" przywódca Avalonu nie jest przesiąknięty złem, to chyba oglądałyśmy inne filmy.

ocenił(a) film na 8
piyoko

Myślę, że ten film miał po prostu wytyczyć nową drogę w animacji. Jak to często bywa ucierpiała na tym fabuła. Podobnie było w przypadku Beowulfa. Dają 8/10 bo pytanie pt. "Czy nieśmiertelność jest zła?" dało mi do myślenia. Zresztą fabuła choć dość wtórna i schematyczna smakuje dobrze. Porównałbym to do jednodniowej bułki, która mimo, iż nie jest ani świeża, ani chrupiąca to jednak smakuje lepiej aniżeli świeżo upieczony chleb.

ocenił(a) film na 7
kosa480

Jeśli ktoś mi powie, że przewidział, iż Karas pod koniec zastrzeli Ilonę, to z miłą chęcią popukam się w czoło, uśmiechając się ironicznie przy tym :P Film co prawda miał słabe momenty, zarówno od strony treści (parę motywów znanych już z miliona innych filmów) jak i technicznych (choć i tak przez większość czasu obraz był bardzo klimatyczny), nie był może hiperoryginalny, ale za to od pewnego momentu oglądałem go z rosnącą przyjemnością. Co niestety nie przytrafia mi się ostatni zbyt często :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones