PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=287740}
7,0 3 239
ocen
7,0 10 1 3239
Renaissance
powrót do forum filmu Renaissance

Nie rozumiem ludzi którzy w swoich wątkach pod tym filmem porównują go od strony technicznej do Sin City. Jedyne od strony techniki co łączy te dwie produkcje to to że są w większości czarno-białe.

Kto zna się choć trochę na animacji lub produkcji filmowej od strony technicznej wie że Sin City to film nakręcony głównie na greenboksie i zagrany przez prawdziwych aktorów ze scenografią wymodelowaną i dołożoną w postprodukcji (podobnie jak czarno-biały look). Innymi słowy jest to tradycjny film nakręcony na taśmie + świetna postprodukcja i efekty. Przykład filmu nakręconego bardzo podobną techniką? - "Sky Kapitan i Świat Jutra".

Z kolei Renaissance to film w pełni animowany w 3d. Aktorzy służyli tu jedynie do zagrania sekwencji motion capture, które następnie animatorzy podczepiają pod wymodelowane w 3d postaci. Także w efekcie finalnym widzimy czystą animację wyrenderowaną w pełni na komputerach - nie ma tu żywych aktorów jak niektórzy sugerują... Podobna produkcja? - "Film Noir".

To tyle słowem wyjaśnienia. Musiałem dorzcić swoje 3 grosze bo już dostawałem szału czytając banialuki wypisywane przez niektórych znawców.

ocenił(a) film na 9
budzik_

Film jest podobny stylistycznie do "Sin City",ale do wersji komiksowej(niemal identyczna kreska),co do filmowej zgoda,to zupełnie inna technika.

ocenił(a) film na 9
hellboyjr

Tu masz oczywiscie racje - jesli porownujemy "kreske" Renaissance do kreski komiksu Sin City to widac ze Panowie od Renaissance musieli sie mocno zainspirowac komiksem Franka Millera :)

ocenił(a) film na 8
budzik_

"Z kolei Renaissance to film w pełni animowany w 3d. Aktorzy służyli tu jedynie do zagrania sekwencji motion capture, które następnie animatorzy podczepiają pod wymodelowane w 3d postaci. Także w efekcie finalnym widzimy czystą animację wyrenderowaną w pełni na komputerach - nie ma tu żywych aktorów jak niektórzy sugerują..."

To tak jak w niektórych ujęciach z "Matrixa - Reaktywacji". ;)

Chciałem tylko podbić i się upewnić, czy dobrze rozumiem.

ocenił(a) film na 9
Khaosth

A nie chodziło Ci przypadkiem o Animatrixa?

ocenił(a) film na 8
Jbadziag

Z początku tak, ale potem się zreflektowałem że nie jestem pewien jak "Animatrix" powstawał. W "... Reaktywacji" tą metodą na pewno wykreowano Neo i paru Smithów podczas potyczki na blokowisku (szczególnie sceny z użyciem metalowego drąga, choćby ujęcie jak Neo podcina rządek Smithów http://www.imdb.com/media/rm3926232064/tt0234215 http://www.imdb.com/media/rm3909454848/tt0234215 ).

Zastosowana tu technika wizualnie wydaje mi się podobna do tej z "Przez ciemne zwierciadło", ale przysiągłbym że tamta technika zwała się jakoś inaczej. Czy to to samo, czy też jednak nie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones