PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531702}
4,3 572
oceny
4,3 10 1 572
Całkowite zaciemnienie
powrót do forum filmu Całkowite zaciemnienie

Potężne wybuchy na powierzchni Słońca wywołują gwałtowną burzę geomagnetyczną, która sprowadza na Ziemię groźbę globalnej awarii sieci elektrycznej. Europa pogrąża się w ciemnościach, a ludzi ogarnia przerażenie. Przestają funkcjonować środki transportu, zaczyna też brakować wody pitnej. W tym dramatycznym momencie lekarz Manuel Weiss (Florent Pagny) usiłuje odnaleźć dwójkę zaginionych dzieci. Tymczasem, korzystając z zamieszania, z więziennej furgonetki ucieka skazaniec Yann (Jean-Pierre Martins). Wszyscy oni stają u progu globalnej katastrofy, niepewni, ile czasu będą w stanie przetrwać bez słońca i energii elektrycznej.

alynka1993

Oglądał ktoś?

ocenił(a) film na 4
movies_2

Raczej nie, ale, przynajmniej ja, zaryzykuję ;)

ocenił(a) film na 10
pio075

Ja też ciekawe co to będzie jeszcze takiego filmu nie widział hm ciekawe.

Zbuntowany_RBD

Na imdb średnia 3.1 z 11 głosów, opis brzmi ciekawie, ale chyba odpuszczę ;)

ocenił(a) film na 4
kucinski_m

Nie takie rzeczy się oglądało ;)
Najwyżej pośmieję się z głupoty tego filmu.

ocenił(a) film na 4
pio075

dokładnie,proszę Pana nie ma nic do stracenia :)"a nóż widelec"

franiu71

bo "lepszy rydz niż nic"

alynka1993

Właśnie się zaczęło... Patrząc na pierwszych parę minut raczej wielkie francuskie rozczarowanie...

Hiropter

no raczej nie ma szału.... jeszcze popatrzę trochę

ocenił(a) film na 5
Klasykowiec

ile jeszcze? :/

Hiropter

Nic ciekawego w sumie...

ocenił(a) film na 5
Nicolas_filmaniak

słabo, a jutro trzeba wstać o 5 :/

klabar

cierpliwosci,rozkreci sie,francuskie filmy tak mają

marcgorka

Ktoś to jeszcze ogląda?

ocenił(a) film na 4
Hiropter

Ja dalej patrzę :)

franiu71

Do czego to doszło... Oglądamy TV z kompem na kolanach :)

ocenił(a) film na 4
Hiropter

Zajebistego ma "ogorka" :))

ocenił(a) film na 5
Hiropter

Ja też jeszcze, ale chyba już niedługo.

marcgorka

heh, przymierzałem się wczoraj do francuskiego filmu - "Perfekcjonista" przed seansem oglądając zapowiedzi francuskich filmów na DVD i w zasadzie na tym się zakończyło, nie pamiętam czy "Ukryte" to również francuski film - zblazowany klimat?
miłość francuska już wiem dlaczego akurat francuska - oni się poprostu tak wolno rozkręcają że bez długiej "gry wstępnej" nie ma bata :)

alynka1993

Wszystkim polecam książkę ,,Sekundkę za późno". Podobny motyw jak w tym filmie, tylko powodem braku prądu nie są eksplozje na Słońcu na impuls elektromagnetyczny pochodzący z wybuchu bomby atomowej w atmosferze. No i oczywiście akcja dzieje się w Ameryce a nie Europie :)
Film się dopiero zaczyna więc nie chce oceniać ale książka godna polecenia :) Jeżeli w rozwinięciu filmu zaczną dziać się takie rzeczy jak opisane w książce to polecam nie wyłączać TV :D

alynka1993

Znajdą psa?xD

ocenił(a) film na 6
autumn13

SPOILER!!! Chirurg go znalazł:)!

ocenił(a) film na 5
alynka1993

skad bylo to skarzenie bo jakos ominalem ten fragment?

ocenił(a) film na 4
alynka1993

Moim zdanie po prostu " ujdzie" ten film :)))

ocenił(a) film na 4
alynka1993

No i dobrnąłem do końca ;)

Szału nie ma, chociaż spodziewałem się czegoś gorszego. Trochę się wlekło, trochę na siłę moralizowało, ale można to strawić. Myślę, że na 4, nawet w porywach 5, zasługuje.

ocenił(a) film na 7
pio075

Zainteresowało mnie to co zobaczyłem w pierwszych minutach filmu, czyli oderwanie się plazmy z powierzchni słońca. Pomyślałem, że to jest wizja autora co do teraźniejszej aktywności naszej gwiazdy i się nie myliłem, na końcu sami do tego nawiązali. Przeraża mnie świadomość tego, że podobnie, albo nawet gorzej [bo mówi się o miesiącach bez energii elektrycznej], może być jeszcze w tym roku, albo na początku przyszłego... A dalej żadne zabezpieczenia, czy też systemy szybkiego ostrzegania nie istnieją...

alynka1993

Gdzie to można obejżeć?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones